بعد از تصادف چکار کنیم؟

تصادف ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد که تجربه ای تلخ و ناراحت کننده و شاید وحشتناک باشد که برای افراد اتفاق می افتد. در زمان تصادف استرس به سراغ افراد می آید و اجازه نمی دهد که افراد تصمیم درست را بگیرند. ما باید بدانیم در زمان تصادف و بعد از تصادف چکار کنیم؟ هدف از این مقاله آن است که بدانیم بعد از تصادف چکار کنیم؟ با امداد خودرو اصفهان همراه باشید.

بعد از تصادف چکار کنیم؟
بعد از تصادف چکار کنیم؟ امداد خودرو اصفهان

اقدامات مهم بعد از تصادف

شما به عنوان یک راننده باید بدانید که بعد از تصادف چه باید کنید تا دچار استرس و سردرگمی و اتلاف وقت نشوید. بعد از تصادف سریعا چند نفس عمیق بکشید تا شش هایتان از اکسیژن پر شود و آرامش به سراغتان بیاید و سپس اقدامات زیر را انجام دهید:

  • بعد از تصادف، خود را به امن ترین قسمت برسانید.
  • سریعا با پلیس تماس بگیرید. در صورتی که در تصادف فردی مجروح شده است باید با اورژانس هم تماس بگیرد و مورد تصادف را به طور دقیق گزارش بدهید.
  • از چراغ های هشدار و یا مثلث های خطر برای هشدار به سایر رانندگان استفاده کنید.
  • از صحنه تصادف فیلم و عکس را در زوایای مختلف تهیه نمایید.
  • اگر می توانید خودرو را بعد از تهیه ی عکس و فیل جابجا کنید تا راه سایر رانندگان را مسدود نکنید و حادثه آفرین نشوید.
  • در صورتی که با خودرویی دیگر تصادف کرده اید اطلاعات بیمه ( شماره بیمه نامه، مدارک هویتی ) راننده مقابل را دریافت کنید.
  • بعد از تصادف این احتمال وجود دارد که راننده مقابل فرار نماید پس بهتر است از اطلاعات خودرویی ایشان عکس بگیرید یا شماره پلاک را یادداشت نمایید، تا برای درج در پرونده و گزارش تصادف بلاتکلیف نمانید. بدانید که اگر فردی از صحنه تصادف فرار کند مشمول مجازات فرار از صحنه تصادف می شود.

بعد از رسیدن پلیس به صحنه تصادف، پلیس کروکی تصادف را می کشد و اقدامات لازم منزول می گردد.

نکات مهم بعد از تصادف

بر احساسات خود مسلط باشید و آرامش خود را حفظ کرده و استرس را از خود دور نمایید. از هر گونه جر و بحث و درگیری در تصادف بپرهیزید چرا که همه این موارد می تواند به ضرر شما شده و بر علیه شما اعمال گردد. پس بعد از تصادف با حفظ آرامش، بدون درگیری، بهترین تصمیم را گرفته و از امنیت جانی خود اطمینان پیدا کنید.

تماس با ۱۱۰

تماس با ۱۱۰ از اولین اقدامات بعد از تصادف است که مهم ترین اقدامات بعد از تصادف می باشد. زمانی که با ۱۱۰ تماس گرفتید با حفظ آرامش تصادف را توضیح داده و آدرس محل حادثه را به طور دقیق گزارش دهید چرا که اگر آدرس را دقیق ندهید پلیس سردرگم شده و دیرتر به صحنه خواهد رسید.

شاید طرف مقابل در تصادف اصرار داشته باشد که با پلیس تماسی صورت نگیرد ولی بدانید که این تماس با پلیس بسیار مهم بوده و از ضروری ترین اقدامات بعد از تصادف می باشد.

تماس با اورژانس وآتش نشانی

اگر تصادف خیلی شدید بود طوری که هم آتش سوزی داشتید و هم مجروح، حتما با اورژانس ۱۱۵ و آتش نشانی که ۱۲۵ می باشد تماس حاصل فرمایید. در زمان تصادف ممکن است جراحات افراد مشخص نباشد اما عوارض شدیدی برای فرد مجروح شده داشته باشد. در صورت پیش آمد تصادف اگر از سلامت افراد مجروح با اورژانس و یا آتش نشانی اطمینان پیدا نکردید مجرم می باشید و دردسرهای قانونی پیگیرتان خواهد بود.

تصویربرداری و ثبت صحنه تصادف

بعد از تصادف حتما از صحنه تصادف فیلم و عکس تهیه نمایید چرا که این فیلم و عکس مدرکی برای اثبات حق شما می باشد و بعد از برهم زدن صحنه تصادف، همین فیلم و عکس، تنها مدرک ثبت شده و قابل ارائه به پلیس می باشد. توجه داشته باشید که فیلم و عکس صحنه تصادف را حتما از زوایای مختلف بگیرید و ذخیره نمایید.

جابجایی خودرو بعد از تصادف

اینکه بعد از تصادف جابجایی خودرو را داشته باشید یا خیر باید به شرایط تصادف توجه نمایید. اگر تصادف فقط جنبه مالی داشت و خسارتش کمتر از ۲۰ میلیون است، بعد از تهیه فیلم و عکس، ماشین را سریعا به سمت راست جاده هدایت نمایید چرا که جابجا نکردن خودرو ها خود مشمول جریمه خواهد شد.

زمانی که خودرو شرایط جابجایی را نداشت، تصادف جرحی بود و یا فردی فوت شده بود، یا تصادف با خودرویی بدون سرنشین متوقف صورت گرفته بود، تصادف با عابر پیاده، تصادف با خودرو های سنگین و یا تصادفات زنجیره ای، صحنه تصادف را بر هم نزنید و تنها با کمک گرفتن از علائم ترافیکی، دیگر رانندگان را از تصادف صورت گرفته مطلع نمایید.

*برای گذاشتن علائم هشدار توجه داشته باشید که اگر تصادف در جاده بود، علائم در فاصله ۷۰ متری، اگر در آزادراه بود علائم با فاصله ۱۰۰ تا ۱۵۰ متری و اگر تصادف در پیچ یا چهارراه صورت گرفته است باید علائم در فاصله ۲۰۰ متری باید گذاشته شود.

منتظر کمک باشید

بعد از تصادف و جابجایی خودرو، لازم است چراغ های خودرو را خاموش کرده و چراغ های هشدار را روشن نمایید تا دیگر رانندگان از تصادف و شرایط صورت گرفته در جاده مطلع شوند. اگر خودرو جابجا نمی شود لازم است با یدک کش و امداد خودرو تماس گرفته شود تا بعد از گزارش حادثه به وسیله پلیس، خودرو به پارکینگ منتقل گردد.

یادداشت کردن اطلاعات

در زمان تصادف ممکن است راننده مقابل بخواهد فرار کند از این رو سریعا از پلاک آن خودرو عکس بگیرید و یا شماره پلاک را یادداشت نمایید تا برای تهیه ی گزارش تصادف به مشکل نخورید. بدانید که اگر فردی از صحنه تصادف فرار کند مشمول مجازات فرار از صحنه تصادف می شود.

 

 

 

Rate this post
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
09139999228
پیمایش به بالا